KONST / Litografier / Färglitografi 12275169
nr 1227 5169
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Trosaån. Signerad, numrerad 124/310. Motivet: 35x47 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 januari 2019
kl 18:18:02
1/1 16:52:31
300 kr
5/1 12:18:59
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren